Olympos Nasıl Bir yerdir ?
Olympos Nasıl Bir yerdir ?

Olimpos her anlamda sıradışı bir tatil beldesidir. Eğer tatil için Olympos’u tercih ettiyseniz alışılmışın dışında bir tatil yapmaya hazır olun. Çünkü Olimpos daha önce gördüğünüz hiçbir yere benzemez…

Olympos genel olarak direk  Kültür turizmine yönelik değildir ama aslında hem kültür , hem denizi içeren bir yapıdadır. Lüks bir tatilden  ziyade daha mütevazi ortamlarda sizleri ağırlayan bir yapısı vardır. Likya Antik Kenti’nin bulunduğu geniş bir arkeolojik alan ve yine Likya dönemine ait çok sayıda tarihi kalıntıyı görebileceğiniz antik kent, bunun yanı sıra Likya Yolu üzerinde bulunan Musa Dağı’nda yine bir çok antik kalıntı bölgenin tarihi yapısını size anlatır.

Olimpos ağaç evler klimalı , duşu ve tuvaleti içinde olan konaklama mekanları olsalar da lüks sınıfa girmezler. Lüksten ve teknolojiden sıkılanlar için ise tam bir cennet ortamı Olympos’tadır. İnsanın doğal yapısını henüz bozmadığı dağların çevrelediği denizi ile sizleri büyüleyecek olan Olympos , yine tamamen doğal ortamlarda konaklama imkanı sağlamaktadır.

Olympos Butik Otel bu mantıkla tamamı ağaç evler olan konaklama yerlerini portakal ağaçlarının içine inşa etmiştir. Ağaç evinize yürürken başını eğmezseniz portakallara çarpabilirsiniz. Tüm Olimpos işletmeleri bu doğallığı bozmamaya çalışarak inşa edilmiştir. Yeşilin bir çok tonu Olimpos’ta sizi karşılar.