24 Saat Açık Bar


Full Donanımlı Odalar


Denize Ücretsiz Servis


Antalya Transfer ve Rent a Car


Mantı Evi


Otopark


Açık Büfe Kahvaltı – Akşam Yemeği

Tüplü Dalış

Olimpos’ta tatil yapıyorsanız ve hayalleriniz arasında dalmak varsa doğru yerdesiniz.  Olimpos çevresinde profesyonel hocalar eşliğinde tüplü dalış yapabileceğiniz çok sayıda nokta var.

Antalya dalış severler için adeta bir cennet. Kemer, Kaş ve daha ilerisinde Dalyan gibi ilçeler dalış tutkunlarını birbirinden güzel dalış yerleri ile cezbediyor. Olympos’ta konaklama yapan misafirlerimize de Kemer’de dalış yapmalarını sık sık öneriyoruz. Günübirlik çıkılan tekne turları ile tüplü dalış yapma imkanı var.

Antalya’nın en önemli turizm bölgelerinden Kemer , tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin gözdesi durumunda. Kemer, su altı zenginlikleriyle de son zamanlarda özellik dalış turizmi ve sualtı fotoğrafçılarının ilgi odağı haline geldi. İlçede yaşayan önemli su altı fotoğraf sanatçılarından, altın cankurtaran eğitmeni ve 3 yıldız dalış eğitmeni Adnan Büyük, bölgede yaptığı dalışlarda su altı zenginliklerinin fotoğraf ve görüntülerini çekti. Bölgenin su altı faunasının değiştiğini ve bunun özellikle sualtı sporları ve su altı fotoğrafçıları için rengarenk bir dünya sunduğunu belirten Adnan Büyük, birçok su altı canlısının değişen su sıcaklıkları nedeniyle özellikle Kızıldeniz’den bölgeye geldiğini söyledi.

ÇOK FARKLI CANLILAR GÖREBİLME ŞANSINIZ VAR

Bölgedeki sualtı zenginlikleri ve dalış alanları hakkında bilgi veren Adnan Büyük, şunları kaydetti:

“Kemer marinadan sezonda yüzlerce kişi dalış yapmak için denize açılır. İlk olarak karşılaştıkları dalış noktası Birinci Dünya Savaşı’nda, hemen marinanın açığında batmış olan Paris 2 adlı Fransız savaş gemisidir. Peki nasıl batırıldı? Her zaman söylerim batırılışı bir kahramanlık öyküsüdür. 13 Aralık 1917’de Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul tarafından denizin maviliklerine gömülmüştür. Artık denizin altında onu ziyaret edecek dalıcıları beklemektedir. Buradan sonra Kiriş yönüne doğru yol aldığımızda bir dalış noktasından bahsetmek gerek. Birincisi ‘döküntü taşlar’ denilen noktada her gün su altıyla yeni tanışan misafirlerin en popüler yeridir. Suyun altına indiklerinde karagöz, melanur, sarpa sürülerinden bir ordu etraflarını saracaktır. Muhteşem bir deneyime böyle bir adım atmak herkese nasip olmaz. Ve bu bölgedeki öteki dalış noktaları için biraz yol alacağız. Nereye doğru tabii Üç Adalar. Tekirova açıklarında üç tane adadan oluşan bu yerde suyun altında her türlü canlıyı görebilme şansınız var.”

12 FARKLI ROTADAN DALIŞ YAPABİLİRSİNİZ

Bölgede mağara dalışı yapılabileceğini vurgulayan Adnan Büyük, “İster uçak batığına dalın, ister SG 120 batığına veya kanyon adı verilen dalış noktasında duvar boyunca balık sürüleri arasında dalışınızı tamamlayın. Piramit taşlarda dalmadan gitmemenizi tavsiye ederim. Görüntüsü harika, üstlerinde her zaman renkli deniz tavşanlarını görebilirsiniz” dedi.

Bu bölgede yaklaşık 12 farklı noktada dalış yapılabildiğine değinen Adnan Büyük, “Bunların başlıcaları kanyon, piramit taşlar, havalı mağara, derin mağara, uçak batığı, SG 120 batığı, x reef, adventure reef, turtle point. Üç Adalar’dan sonra buraya en yakın dalış bölgesi Adrasan. Burası da dalışa açık olan bölgeleri eşsiz güzellikte, Pırasa Adası’nda duvar mağara ve drift dalışı yapabilirsiniz. Yarasalı mağara, fener burnu, Hacivat buralardaki su altı güzellikleri sizin tekrar buraya gelmenizi sağlayacaktır. Antalya’da dalış bölgeleri olarak başlıcaları şuralardır; Antalya merkez, Kemer ve Üç Adalar, Side- Manavgat, Adrasan, Demre, Kaş, Alanya, Kalkan usta dalıcıların ve sualtı fotoğrafçılarının tercih ettikleri dalış noktalarıdır” diye konuştu.

Kaya Tırmanışı

Olimpos kaya tırmanışı sporunda en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Pansiyonlar bölgesine yakın parkurlarda kaya tırmanışı yapan sporcular sıklıkla Olympos’u tercih etmektedirler…

Birkaç farklı noktadan yapılabilen kaya tırmanışı için çok sayıda insan Olympos‘a gelmektedir. Likya Yolu güzergahında  bulunan Olympos; eşsiz doğası , bakir sahili ve  i birbirinden güzel tırmanış yerleri ile seyahat edenlerin uğrak yeridir. Kireç taşı ve farklı oluşumlardaki kaya yapısı Olympos’u tırmanıcılar için daha da cazip kılmaktadır .

Olympos Butik Otel doğa sporları ile ilgilenen misafirlerimiz için özel indirimler sunuyor. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz…

Trekking

Olimpos dünyanın en uzun ve en ünlü yürüyüş parkurlarından olan Likya Yolu üzerinde ve önemli bir durak noktasıdır. Özellikle Olimpos- Adrasan arası 16 km lik parkur en sevilen, eşsiz manzaralarla dolu olan harika bir rotadır. Bu yol üzerinde Musa Dağı’nda Likya döneminden kalma antik kalıntılara rastlamanız mümkün. Eğer trekking seviyorsanız, yani yürüyüş sizin için tutkuysa zaten Olimpos’un ismini duymuş olmalısınız. Uzun yürüyüşlerin yanı sıra Olimpos orman içlerine doğru kısa mesafeli yürüyüşler yapabileceğiniz çok sayıda farklı güzergaha sahip, trekking cenneti bir beldedir. Daha detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Tekne Turları

Olimpos’ta tatildeyseniz ve tekne turu yapmak istiyorsanız sizleri birçok farklı güzergah tercihi bekliyor.Günübirlik veya 3-4 günlük tekne turlarına katılmak çok kolay.Servisler sizi Olympos Pansiyon’dan alıp yine Pansiyon’a geri bırakıyor…

Olympos‘tan günübirlik tekne gezisi yapmak istiyorsanız öncelikle Olympos Koyu’ndan hareket eden ve Olympos çevresi koyları sizlere gezdiren bir tura katılabilirsiniz. Korsan Koyu ve yine birçok harika koyda denize doyacaksınız.

Yine Çıralı’dan günübirlik bir tekne turu yapabilirsiniz. Çıralı’dan hareket eden tekne turları da Çıralı- Kemer arasında kalan koyları sizlere gezdirecek maviye doyacaksınız.

En çok tercih edilen turlardan birisi de Adrasan tekne turudur. Adrasan’dan sabah hareket eden tekneler sizleri Suluada ve birçok eşsiz koya götürecek Akdeniz’de olduğunuzu hissedeceksiniz.

Bizim şiddetle tavsiye edeceğimiz ise Demre’den hareket eden ve Kekova Koyu’na giden tekne turudur. Kekova , Kaleköy kesinlikle görüşmeye değer yerler. Türkiye’nin en kaliteli denizlerinden birisi dersek abartmış olmayız…

Günübirlik tekne turlarının tamamında servisler sizi Olympos Pansiyon‘un kapısından alır ve tur bittiğinde yine sizi Pansiyon’a kadar bırakır. Öğlen yemeği teknede yenir. Genellikle tercih balık yönündedir.

Olympos‘ta iseniz bu turlardan en az birini yaşamanızı tavsiye ederiz…  Adrasan Tekne Turu konusunda Suluada Teknesi sizlere harika bir hizmet sunuyor ve bizde Yusuf Kaptan’ın teknesini tavsiye ediyoruz.