Olimpos’ta Nerelerde Güzel Bir Yemek Yenir ?
Olimpos’ta Nerelerde Güzel Bir Yemek Yenir ?

Olimpos’a daha önce gelmiş olanlar ortamı gayet iyi bilirler ama daha önce hiç gelmemiş ve kafasında soru işaretleri olan potansiyel misafirlerimiz için Olimpos’ta nerelerde neler yenir ve birazda neler yapılır, ne gibi aktiviteler var bunlardan bahsetmek isteriz.

Olimpos’ta pansiyonlar çoğunlukla yarım pansiyondur, yani kahvaltı ve akşam yemeği dahil fiyat verirler. Yine çoğusu açık büfe olarak hizmet verir ve yiyecekler genellikle kendi üretimleridir. İşletme sahipleri aynı zamanda seracılık ile uğraşan insanlardır ve bu sayede kahvaltı ve yemeklerde kullanılan yiyeceklerin birçoğunu kendileri üretirler. Kahvaltı ve akşam yemeği böyle ama Olimpos ta öğle yemeği nerede yerim diye sorarsanız genel olarak sabah 8-10 arası kahvaltı yapıp denize, tekne turuna veya trekkinge gittiğiniz düşünüldüğünde pansiyona dönme ihtimaliniz zayıftır. Bu yüzden işletmeler yarım pansiyon çalışır. Ama eğer otelde kalmak isterseniz Olympos Butik Otel’in kendi bünyesinde alakart menüsü ve mantı evi bulunmaktadır. Diyelim ki otelde değilsiniz o durumda sahile yakın gözlemecilerde gözleme yiyebilirsiniz. Bu konuda Zeytin Pansiyon gerçekten ustadır, Olimpos’un en iyi gözlemesini orada yiyebilirsiniz.

Gece geç saatlerde ise yine otelde mutfak size geç saatlere kadar hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra sahile yakın yerlerde, aşağı Olimpos dediğimiz kesimde çorbacı ve kokoreççi bulabilirsiniz. Yani Olympos Butik Otel’de kalıyorsanız aç kalma ihtimaliniz yok :) Biz sizi günün herhangi bir saatinde doyururuz, aç bırakmayız. Bu sebepten mütevellit Olimpos’ta ne yenir, Olimpos restaurant, Olimpos’un yemek yenilecek yerleri nereler gibi konulara kafanızı takmayın.

Yemek konusunu çözdüğümüzü düşünüyoruz. Bunun yanı sıra Olimpos’ta ne yapılır sorusuna daha önceki yazılarımızda bol bol cevap vermiştik. Başlıklar halinde , deniz – kum – güneş – orman – doğa – temiz hava- yamaç paraşütü – tekne turu – antik kent – kültür gezileri – trekking ve Likya Yolu – Kaputaş Plajı – Adrasan – Çıralı – caretta carettalar başlıkları Olimpos ile alakalı başlıklardır ve her bir başlığın altına birer kitap yazılabilir :)

Siz çıkın gelin, Olympos Butik Otel olarak size kaç gün kalacaksanız ona göre planlamalar sunalım, zamanınızı doğru değerlendirin.