Deniz,kum,güneş Olimpos’ta
Deniz,kum,güneş Olimpos’ta

Akdeniz sahili boyunca insanın ticarileştiremediği az sayıda “koy”dan birisidir Olimpos. Çıralı’ya kadar uzanan kumsalı, pırıl pırıl denizi,sırtını dayadığı yemyeşil dağları ile cennetin bir yansıması gibidir…

Olympos plajı sit alanı içerisinde kaldığı için bugüne kadar turizme yönelik tesis veya yapı kurulamamıştır. Bu sayede tertemiz kalabilmiş , insanın ticari zaaflarına alet olmamış bir güzelliktir. Olympos‘ta konakladığınız yerden tahmini 15-20 dakika yol yürüyerek denize varırsınız. BU yol üzerinde Likya Antik Kenti kalıntılarını gezebilir , kaya mezarlarının geçmişten bugüne bizlere uzanan hikayelerini okuyabilirsiniz. Buz gibi akan küçük bir dereyi geçince Olympos koyu sizi selamlar. Akdeniz mavisinin farklı tonları ile ilk görüşte aşk gibi bir his ile denize koşarsınız. Kumsal alabildiğince uzanır ve deniz ile yüksek dağlar arasında kalmıştır. Bu özelliği sayesinde öğlenden sonraları doğal bir gölge oluşturur. Böylece isterseniz güneşlenir isterseniz gölgede kitabınızı okur veya sohbete dalarsınız.

Akşamları Olympos kumsalında ateş çevresine toplanmış birkaç grup muhakkak olur. Müzik eşliğinde yıldızların çok net göründüğü bir gecede kumlara uzanıp dalga sesleri ile hayallere dalmak mümkün.

Olympos Pansiyon sizlere sadece konaklama imkanı sunabilir ama Olympos sizlere unutulmaz bir tatil sunar….