Antalya Kaş’ta Aralık Ayında Deniz Keyfi
Antalya Kaş’ta Aralık Ayında Deniz Keyfi

Antalya yılın 12 ayı denize girilebilen bir cennet. Kış aylarında ülkenin birçok yeri kar altındayken zaman zaman denize giriliyor haberleri klasiktir. Kaş‘ta turist bir grup havanın güzel oluşunu fırsat bilip deniz keyfi yaptı. Kaputaş Plajı başta olmak üzere birçok mavi bayraklı plajı bulunan Kaş ilçesi Olimpos’a gelen misafirlerimize görmelerini tavsiye ettiğimiz bir bölge. Hem plajları hem de tarihi yapısı ile Kaş, Demre taraflarına Olimpos’tan gün içinde gezmeye giden çok sayıda misafirimiz oluyor.

Türkiye’nin birçok bölgesinde kış koşulları yaşanırken, Kaş’ta ise baharı ve yazı anımsatan görüntüler ortaya çıktı. İlçenin kuzeyindeki Toroslar’ın yüksek kesimleri, karla kaplanırken, ilçeye gelen turistler de kış ortasında deniz keyfi yaptı.

SU SICAKLIĞI 20 DERECE

Bir haftalığına Kalkan Mahallesi’ne tatil için gelen 4 kişilik İngiliz Gardiner ailesi, ünlü Kaputaş Plajı’nda denize girdi. Su sıcaklığının 20, hava sıcaklığının ise 19 derece olduğu Kaputaş Plajı’nın turkuaz mavisi sularına kendilerini bırakan aile üyeleri, denizin ve güneşin keyfini çıkardı. İlçenin Gökseki mevkisindeki yol kıyısında bulunan bazı ağaçların çiçek açtığı görüldü.

Mavi Bayraklı Plaj : Kaputaş

Kaputaş’ta deniz giren Cnarlie Gardiner, “Kaputaş, harika bir plaj. Burada denize girmeyi çok seviyorum” dedi. John Gardiner ise “Kaputaş Plajı’nı çok seviyorum. Yüzmek için dünyadaki en güzel plaj. Aralık sonundayız. Bugün, burada yüzdüm. Güneş çok güzel, pırıl pırıl bir hava. Güneş ve denizin tadını çıkarıyoruz. Bugün, harika bir gün benim için.” diye konuştu.