Tatilinizi Nasıl Alırsınız ?
Tatilinizi Nasıl Alırsınız ?

Tatil denince ortaya birçok farklı alternatif belirir. Deniz, kum, güneş, tarih, kahverengi tabela, doğa turizmi, adrenalin amaçlı tatil, dinlenme amaçlı tatil vs. Tüm bu alternatifler arasından Olympos’u tercih ettiyseniz yine sizin için farklı seçenekler sunulur. Sakin, dinlenme amaçlı, stresten uzak bir tatil mi yoksa kalabalık, kafa şişiren ve muhtemel sorunlar yaşama ihtimaliniz olan bir tatil mi ?

Elbette tatilden beklenen sakin, dinlendirici ve sorunsuz olmasıdır. Olympos yapı itibariyle ikiye ayrılır, aşağı Olympos, ki burası denize yakın olan kesimdir, bir de yukarı Olympos. İşletmelerin çoğunluğu aşağı Olympos’ta toplanmıştır. Denize yakın oluşları sebebiyle tercih edilirler. Çoğunluğu ağaç evlerden oluşan odalardan oluşur. Yukarı kesim ise daha konsept, butik tarzı işletmelerdir. Aşağı Olympos her ne kadar denize yakın oluşu avantaj olsa bile işletmelerin bir çoğunun dar alanlara kurulmuş olmasından mütevellit ağaç evleri birbirine çok yakındır ve çoğunluğunda ses yalıtımı yoktur. Bu ise ciddi sorunlara yol açar. Yan odada dönen sohbetin içinde bulursunuz kendinizi ve aynı şey sizin içinde geçerli olabilir.

Olympos Butik Otel 3500 metrekare bir alana kurulmuş çok geniş ferah bir oteldir. Kocaman bahçesi içinde nar ağaçları gölgesinde kurulmuş kamelyaları ve hamakları, bakımları aksatmadan yapılan ve 24 saat girilebilen yüzme havuzu ve en önemlisi geniş ferah odaları ile sizlere Olympos’ta konforlu bir tatil imkanı sunar. Tüm odalar yapılırken ses faktörü göz önünde alınmış ve Olympos’ta çok ama çok az işletmede rastlanabilecek ses yalıtımı yapılmıştır. Odalardan birbirine ses gitmemesi için inşa aşamasında ek harcama yapılarak kaliteli bir yalıtım ile sizlerin rahat keyifli ve huzurlu bir tatil yapmanız hedeflenmiştir. Olympos Butik Otel ve diğer yukarıda kalan işletmelerin Olympos’u bilmeden gelecek olanlar için en büyük sıkıntısı denize uzak olmalarıdır ama aslında bunun çok önemi yoktur. Olympos sit alanı olması sebebi ile denize yakın veya uzak nerede kalırsanız kalın denize yürümek zorunda olduğunuz bir yol vardır. Aşağı kesimdeki işletmelerde ören yeri girişine kadar yürür oradan giriş yapar ve denize Likya Antik Kenti içinden geçerek gidersiniz ama Olympos Butik Otel’de kalıyorsanız günün hangi saati olursa olsun özel servis sizi ören yeri girişine bırakır ve dönüşünüzde sizi alarak otele getirir. Yani aslında denize yakın olduğunu düşündüğünüz işletmelerde kalan insanlara göre daha az yol yürürsünüz.

Yine  aşağı kesimde bulunan işletmeler içinde havuzlu tesis bulmanız zordur. Olympos Butik Otel’de gece gündüz istediğiniz saatte girebileceğiniz harika bir havuz bulunmaktadır. Odaların ses yalıtımından bahsettik ama konfor için sadece düşünülen bundan ibaret değildir. Her odada klima, Led Tv, saç kurutma makinesi, duş – wc ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır, daha da önemlisi Olympos Butik Otel’in ağaç evleri de odaları da Olympos’un en geniş odaları arasındadır. Sıkışık dar ağaç evlerde elbiselerimi nereye koyarım eşyaları bir yere yığarım gibi dertleriniz olmaz. Her oda da bulunan elbise dolapları size bu anlamda çözüm sunar.

Olympos Butik Otel sizlere Olympos standartlarının üzerinde konforda ve kalitede bir tatil sunar..