Olympos’u Nasıl Bilirsiniz ?
Olympos’u Nasıl Bilirsiniz ?

İsmi bilinen, duyulmuş tatil yörelerinden birisi olan Olympos hakkında gidenlerin bolca anısı, gitmeyenlerin ise duyduklarından oluşmuş bir bilgi havuzu muhakkak mevcuttur. Bu bilgi havuzuna bizde birkaç damla da olsa katkıda bulunalım ve Olympos’u birinci elden sizlere biraz anlatalım istedik.

Olympos diğer tatil yörelerine pek benzemez. Kendine has bir yapısı, dokusu vardır. Bu yüzden Olympos’u anlatmak öyle çok mümkün olan bir şey değildi. Ne kadar anlatılırsa anlatılsın bizzat görmeden, zaman geçirmeden anlaşılacak bir konsept değildir. Bodrum, Marmaris, Çeşme, Alanya, Kaş, Beldibi, Kemer ve daha fazlası. Tüm bu tatil bölgelerinin yapısı az çok tahmin edilebilir. Bodrum denince kumsalları ve gece olduğunda barları akla gelir, Çeşme daha farklı ve elit olmakla birlikte yine Bodrum benzeridir, diğer tatil bölgeleri de bu mantıktan çok fazla uzaklaşmazlar. Deniz, kum, güneş, alkol, eğlence.. Olympos’u farklı yapan özelliklerden birisi tüm bunlara sahip olmanın dışında bunlara ek birçok güzellik sayılabilmesidir. Deniz, kum , güneş ve gece hayatı Olympos’ta fazlasıyla mevcuttur. Buna ek Olympos doğal bir tatil bölgesidir. Tamamen yeşilin tonlarına teslim olmuş, el değmemiş, kirletilmemiş az sayıda yerden birisidir. Sahil sit alanı içinde olduğu için insan yapılarından, betondan uzak tutulmuştur, tamamen doğaldır. Sahil şeridi sırtını yüksek dağlara yaslamıştır, bu haliyle farklı bir güzellik ortaya koyar.

Olympos’u diğer bölgelerden ayıran en önemli farklardan biriside tarihi dokusudur. Denize giden yol üzerinde bulunan Likya Antik Kenti başlı başına tarih meraklılarının ilgisi çekmeye yetecek bir antik kenttir. Bunun yanı sıra yakın çevre Likya dönemine ait kalıntılarla doludur ve bir çoğu koruma altındadır. Tarih turizminde bu özellikleri ile Olympos önemli bir yer tutar.

Olympos tüm bu güzelliklerine sahip olmasına rağmen kıyasladığımız diğer tatil yörelerinden çok daha uygun fiyatlarla konuklarını ağırlar. Bu sadece bizim işletmemize özel bir durum değildir. Genel olarak Olympos’ta tatil yapmanın bedeli diğer yerlere göre çok daha ucuzdur.

Tüm bu yazdıklarımız aslında Olympos’a dair anlatılabilecek çok fazla şeyin minik bir kesitidir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi, anlatma yetmez, misafirimiz olun bu güzelliklere bizzat şahit olun. Olympos Butik Otel sizlere konforlu ve doğal bir tatili uygun fiyatlarla sunuyor..