Olympos ? Yeşil, mavi ve dahası…
Olympos ? Yeşil, mavi ve dahası…

Yeşil. Karadeniz kadar olmasa bile , ki Karadeniz kadar yeşil olabilemez hiçbir yer, Olympos yeşil alabildiğince. Yeşili bahar ayları dışında görmek zorlaştı ülkemizde. Metropol akıcılığına sıkışmış hayatlar için ise bu lüks. Parklar dışında ağaç görmek plaza çalışanları için mümkün değil. Parklar ise her geçen gün küçülüyor. Bu yüzdendir tatil dendiği zaman akla sadece deniz mavisi gelmiyor artık. Tatil denen kendine ait zaman diliminde sadece beyni dinlendirmek yetmiyor. Gözleri de dinlendirmek, unutulan renkleri anımsatma isteği oluşuyor.

Olympos‘u öve öve bitiremiyoruz. Olympos Pansiyon Olimpos’ta diye değil aslında bu cümleler. Olimpos bir garip bölge. Akdeniz sahil şeridinde olup ta talan edilmemiş bir sahile sahip mesela. Görkemli dağların arasında gizleniyor ve bu dağlar ormanlarla kaplı, yemyeşil. Bunların üstene bir de tarih kokusu var ki ucu Likya dönemlerine sarkıyor. Tüm bunlara ek olarak aşırı rahat, özgür bir yapıya sahip. Ayak  önü bir yer değil Olimpos. Belki de bu yüzden henüz bozulmadı, deforme olmadı.

Caretta carettaların yumurtlama bölgesi olması sebebiyle sit alanı olan sahil bu sayede el değmemiş, bakir kalabilmiş durumda. Mavisi bir garip. Sıradan bir mavi değil. Yerine göre turkuaz, yerine göre lacivert. Ama her hali ile korkunç güzel. Seyrindeyken Olimpos Koyu’nun ürpermemek elde değil. Sıradan bir güzellik değil çünkü. Duvara benzeyen dağlara dayamış sırtını, önü kilometrelerce kumsal. Denize girip biraz açılmak sonrasında dönüp bir bakmak gerek bu güzelliğe. Sahil böyleyken sahile giden yol üzerinde Likya Antik Kenti bulunmakta. Antik kent sayesinde de sahile yakın bölge insan talanından kurtulabilmiş durumda. Yani Olimpos az bulunur bakirlikte bir güzellik derlemesi.

Olimpos’u ne kadar anlatmaya çalışırsak çalışalım eksik kalacaktır cümleler. Görmek, hissetmek, kısa sürelide olsa yaşamak anlayabilmenin en güzel yolu. Gelmeye karar verirseniz bekleriz. Olympos Pansiyon standartların üzerinde konforu, rahat ortamı, 24 saat açık havuz ve havuz barı, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği lezzetleri, daha bir çok güzelliği ile sizleri misafir etmekten mutluluk duyar.