Olimpos Hakkında En Çok Sorulan Sorular
Olimpos Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Olympos’a daha önce hiç gelmemiş misafirlerimizin aklına takılan sorular ve bunların cevaplarını vermek istiyoruz. Sizlerden bir çok konuda kafasına takılan soruların cevaplarını alabilmek için bizlere telefonlar geliyor. En çok akla takılan ve merak edilen sorular ise şöyle :

Olimpos’a nasıl gidilir ?

Olimpos’a gelmek çokta zor değil aslında. Özel araç ile gelen misafirlerimiz akıllı telefonlarının navigasyonunu kullanarak Olympos Butik Otel’in kapısına kadar adres sormadan gelebilirler. Ama yine de kısaca Antalya merkezden Kemer yoluna saptıktan sonra sırası ile Kemer, Tekirova, Çamyuva, Çıralı kavşağını geçtikten hemen sonra Olimpos kavşağından aşağı yaklaşık 10 km lik bir yolunuz oluyor. Uçak ile gelen misafirlerimiz havalimanından tramvay ile veya 600 nolu otobüs ile otogara gelip oradan Olimpos yönüne gelen minibüslere biniyorlar. Olimpos kavşağından Olimpos merkeze ise sezon boyunca 5 dakikada bir servis bulunmakta. Eğer rahatınıza düşkünseniz ve para sorun değil diyorsanız Antalya – Olimpos transfer hizmeti de mevcuttur.

Olimpos Antalya Arası Kaç Kilometre ?

Olimpos Antalya arası yaklaşık 80 kilometredir.

Olimpos’ta Market Var mı ?

Olimpos her yıl yaklaşık 200 bin misafir ağırlayan oldukça aktif bir turizm beldesidir. Avm tarzında olmasa bile çok sayıda market bulunmaktadır. Genel ihtiyaçlarınızı bu marketlerden sağlayabilirsiniz.

Olimpos’ta Ne Yenir ?

Olimpos’ta ki işletmeler genel olarak yarım pansiyon mantığında çalışırlar, yani kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde. Deniz ile işletmelerinin arasında mesafe olması yüzünden denize giden misafirlerimiz öğlen saatleri otelde pek bulunmazlar. Yarım pansiyon olma sebebi aslında budur. Ama öğlen yemeği istiyorsanız Olympos Butik Otel’in alakart menüsünden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Olimpos’ta çok sayıda gözlemeci bulunmaktadır. Geceleri ise sabaha kadar çorbacı ve kokoreççi bulunmaktadır.

Olimpos’un Çevresinde Nerelere Gidilebilir ?

Olimpos hem kendisi hem de çevresi cennet denebilecek türden bir yerdir. Olimpos’ta konaklıyorsanız 7-8 km uzaklıkta olan Adrasan’a gidebilir, oradan günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz. Bu konuda bizlere danışmanız halinde size Yusuf Kaptan’ı önerebiliriz. 30+2 kişilik  Suluada Teknesi ile günübirlik Sulu ada ve Adrasan koylarını kapsayan tekne turlarını özellikle tavsiye ediyoruz.

Yürümeyi sevenler için Olmpos Likya Yolu rotası üzerinde bir merkezdir. İster Çıralı istikametine ister Adrasan istikametine doğru yürüyüşler yapabilirsiniz. Özellikle Gelidonya Feneri görülmeye değer bir yer. Bunun yanı sıra sabah çıkıp Demre, Kaş, Finike turu yapabilir, buraları görebilir ve akşama geri dönebilirsiniz. Özellikle Kaş Kaputaş Plajı görülmeye değer bir yerdir.

Olimpos’tan yaklaşık 15-20 km ötede Tahtalı Dağı’na teleferikle çıkabilir 2465 metreden manzaranın tadını çıkabilirsiniz.

Çıralı tarafında bulunan Yanartaş yine görmenizi tavsiye edeceğimiz bir yer. Mitolojik hikayelerin konusu olan Yanartaş Çıralı’dan 800 metre kadar yürünerek çıkılan bir tepe ve taşların arasından çıkan ve hiç sönmeyen alevleri ile ünlü. Akşamları Yanartaş için Olimpos’tan tur minibüsleri uygun fiyatlarla sizi götürüp geri getiriyor.

 

Olimpos ile ilgili tarihi ve genel bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. TRT ekibi tarafından çekilen belgesel Olimpos hakkında geniş bir şekilde bilgi sunuyor.