Almanlar En Çok Türkiye’yi Seçiyor
Almanlar En Çok Türkiye’yi Seçiyor

2017 verilerine göre Almanlar en çok Türkiye’yi tercih etti. Türkiye’ye gelen turistlerin ise Antalya gözdesi oldu. 2018 için Antalya’ya direk uçuşların artacağı, kapasitenin yükseltileceği belirtildi. Bu artıştan Olimpos’un da olumlu etkileneceğini umuyoruz. Olimpos her ne kadar ağırlıklı yerli turistlerin tercihi olsa da son yıllarda yabancı turistlerinde sık ziyaret ettiği bir tatil beldesi durumunda. Bu artışın Olimpos için ileri yıllarda çok daha fazla olması bekleniyor.

Alman turistlerin en fazla tercih ettiği ülkenin Türkiye olması üzerine,  Mayıs ve Ekim ayları arasında sadece Antalya’ya yapılacak seferlerde yolcu kapasitesini 100 bin kişi daha artıracağı da belirtildi.

BU YIL YÜZDE 70 ARTIŞ YAŞANDI

Şirketin de buna göre hazırlanarak Mayıs ve Ekim ayları arasında sadece Antalya’ya yapılacak seferlerde yolcu kapasitesini 100 bin kişi daha artıracağı ifade edilen açıklamada, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Leipzig, Düsseldorf, Köln, Nürnberg, Münih ve Stuttgart kentlerinden Türkiye’ye daha fazla sefer düzenleneceği kaydedildi. 2016’nın verilerine göre, 2017’de yüzde 70 artış yaşandı.


2018 REZERVASYONLARI İYİ GİDİYOR

TUI Almanya Turistik Müdürü Stefan Baumert yaptığı açıklamada, Almanların gezme arzusunun çok fazla olduğunu ifade ederek, “Gezmek ve başka ülkeleri tanımak istiyorlar. Bu yaz döneminde de bunu göreceğiz. 2018 yaz dönemi rezervasyonları daha şimdiden çok iyi gidiyor.” şeklinde konuştu.